سبد خرید

دوست بازیافته

دوست بازیافته ماجرای دوستی دو نوجوان در سال‌هایی است که هیتلر در آلمان قدرت مطلق را به دست می‌گیرد و در پی آن جنگ جهانی دوم نیز روی می‌دهد.

هانس شوارتس، نوجوانی یهودی، در مدرسه با کنراد فون هوهنفلس، فرزند خانواده‌ای سرشناس و اشرافی، دوست می‌شود. دوستی این دو در بحبوحه‌ی روی کار آمدن حزب نازی و قدرت گرفتن هیتلر در سال ۱۹۳۲ شکل می‌گیرد.

این وقایع سیاسی بر دوستی هانس و کنراد اثر می‌گذارد و زندگی هر دو آن‌ها را دگرگون می‌کند.

فرد اولمن با نگاهی انسانی و روایتی خواندنی و روان از تأثیرات جنگ و فاشیسم سخن می‌گوید. آرتور کوستلر، در مقدمه‌ای که بر این کتاب نوشته است، از آن به عنوان شاهکاری یاد می‌کند که به‌رغم موضوع دردناکش با لحنی آرام و سرشار از دلتنگی نوشته شده است.

ادامه
قیمت:
اتمام چاپ

ناموجود

خرید نسخه الکترونیکی

پیشنهاد مطالعه

1 دیدگاه برای دوست بازیافته

  1. مریم یزدانمهر

    دوست بازیافته کتابی ست شایسته ی تحسین. کتابی کوچک که فاجعه ای بزرگ را به زیباترین و بهترین شکل ممکن بیان میکند. این کتاب در باره ی جنگ، دوستی، علایق نوجوان ها، و طبیعت بکر و زیبای گوشه ای از کشور آلمان است.
    این کتاب زیبا را با عشق در کارگاه کتابخوانی و نقد کتاب مان معرفی کردم و با عشقی بیشتر خواندم. دوستان مان هم مطالعه کردند و خوشحالم که فردا سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه از ساعت ده و نیم صبح تا دوازده و نیم جلسه ی نقد این کتاب را برگزار خواهیم کرد. شرکت در جلسه نیز برای عموم علاقه مندان به ادبیات و کتابخوانی آزاد است.
    سپاس بیکران از نشر خوب ماهی به خاطر کتاب ارزشمند دوست بازیافته🙏🌿

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب‌های مرتبط