سبد خرید
انتشارات ماهی

افسانه‌ی میگسار قدیس منتشر شد.

افسانه‌ی میگسار قدیس نوشته‌ی یوزف روت منتشر شد و از فردا پخش می‌شود.

این کتاب مجموعه‌ای است از یک داستان بلند به نام وزنه‌ی نادرست و دو داستان کوتاه به نام‌های لویاتان و افسانه‌ی میگسار قدیس.

کتاب را علی اسدیان از آلمانی ترجمه کرده و مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور ویرایشش کرده‌اند.

افسانه‌ی میگسار قدیس در ۱۹۲ صفحه و در قطع رقعی با قیمت ۲۹۰۰۰ تومان منتشر شده است.

یوزف روت، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس اتریشی عمده‌ی شهرتش را مدیون آن دسته از آثارش است که به زندگی پس از جنگ در اروپا می‌پردازد. مارش رادتسکی، ایوب و افسانه‌ی میگسار قدیس از آثار شاخص اویند.

در سال‌های ۱۹۳۰ آثار روت کم‌تر به مسائل روزمره می‌پرداختند و نوعی نوستالژیای ماخولیایی نسبت به زندگی اشرافی اروپای مرکزی قبل از ۱۹۱۴ پیدا می‌کنند. غالب شخصیت‌هایش ولگردهای بی‌خانمانی‌اند به دنبال مکانی برای زندگی، به خصوص مهاجران اتریش قدیم و یهودی‌ها که با سقوط امپراتوری‌های گذشته خانه‌ی حقیقی‌شان را از دست داده‌اند.

این رویکرد گذشته‌ محور روت به نوعی در تقابل با رویکرد ملی‌گرایانه‌ی زمانه‌اش است که در قالب نازیسم شیوع پیدا کرده بود. با ذکر این نکته‌ی مهم که روت یهودی بود و در اوج به قدرت رسیدن هیتلر کشورش را برای همیشه به مقصد فرانسه ترک کرد.

افسانه‌ی میگسار قدیس آخرین اثر شاخص روت، به شکلی غم‌انگیز شبیه روزهای آخر عمر خود اوست که دائم‌الخمر و بی‌خانمان شده است و در تنگدستی و در یک گرم‌خانه مخصوص تهیدستان‌ می‌میرد.

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیس‌بوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینک‌داین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس‌اپ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.