4.285715
رتبه بندی شما: هیچ میانگین: 4.3 (7 votes)
عنوان اصلی

گیرنده شناخته نشد

نويسنده کاترین کرسمن تیلور
مترجم بهمن دارالشفایی
موضوع ادبیات داستانی
چاپ اول پاییز ۱۳۹۳
چاپ آخر تابستان 1397 (نوبت چاپ: 7)
تعداد صفحه 64
قطع جیبی
زبان اصلي انگلیسی
شابک 978-964-7948-52-4
درباره کتاب
گیرنده شناخته نشد شرح نامه‌نگاری دو دوست آلمانی است که با یکدیگر شراکت دارند و در یک گالری در سانفرانسیسکو به کار فروش آثار هنری مشغول هستند. یکی از این دو دوست بعد از چندین سال زندگی در امریکا، درست در آستانه‌ی قدرت گرفتن هیتلر، به آلمان بازمی‌گردد. او به‌تدریج با افکار غیرانسانی حزب نازی همدل و هم‌رأی می‌شود و رابطه‌اش با دوست یهودی خود، که در امریکا مقیم است، تغییر می‌کند. این داستان در سال ۱۹۳۸، پیش از آغاز جنگ جهانی دوم، نوشته شده و در واقع هشداری بوده درباره‌ی خطری که در آن زمان جهان را تهدید می‌کرده است. گیرنده شناخته نشد داستان فراموش‌نشدنی و هولناکی درباره‌ی پایداری است و تاکنون به بیش از بیست زبان ترجمه شده است.
 
درباره‌ی این کتاب:
قرار گرفتن کتاب گیرنده شناخته نشد در فهرست شورای کتاب کودک، در بخش کتاب بزرگسال مناسب برای نوجوانان:
گیرنده شناخته نشد

ادامه مطلب

55,000ریال

مترجم در مقدمه توضیح داده که

5

مترجم در مقدمه توضیح داده که این کتاب قبلا چهار بار ترجمه شده اما چند سالی است هیچ‌کدام از این ترجمه‌ها در بازار موجود نیستند. ضمن این‌که مخاطب می‌تواند با مقایسه این ترجمه با دیگر ترجمه‌ها ببیند کدام ترجمه بهتر است و به قول شما پخته‌خواری اتفاق افتاده یا این ترجمه قدمی رو به جلو بوده.

با اینکه بیشتر کتابهای منتشر

1

با اینکه بیشتر کتابهای منتشر شده توسط نشر ماهی از نظر کیفیت و محتوا در مقایسه با ناشران دیگر کشور بسیار بالاست، متاسفانه یکی دو کتاب عامه پسند و سطحی نیز منتشر کرده است که گیرنده شناخته نشد یکی از آنهاست. و دیگری شنل پاره.

ارسال کردن دیدگاه جدید